

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | South Pole |
| Type | Hall Effect Switch |
| Output Type | Open Collector |
| Max Supply Voltage | 28 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Max Output Current | 25 mA |
| Max Supply Current | 5 mA |
| Test Condition | 25 °C |
| Sensing Range | 12 mT Trip, 3 mT Release |
Stock: 36
Distributors
pcbx
Unit Price$0.39398
Ext.Price$0.39398
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.39398 | $0.39398 |
| 10 | $0.31142 | $3.11420 |
| 25 | $0.28318 | $7.07950 |
| 50 | $0.25750 | $12.87500 |
| 100 | $0.23416 | $23.41600 |
| 300 | $0.22445 | $67.33500 |
| 500 | $0.21515 | $107.57500 |
| 1000 | $0.20195 | $201.95000 |
